ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ КОЈИ ТРЕБА ДА ПОЛАЖУ РАЗРЕДНЕ ИСПИТЕУ ЈУНСКОМ РОКУ ШКОЛСКЕ 2016/2017.

РЕПУБЛИКА СРБИЈА/АП ВОЈВОДИНА

ОПШТИНА РУМА

ОШ „ДУШАН ЈЕРКОВИЋ

22400 РУМА, ГЛАВНА 69

ТЕЛ/ФАКС:022/472-035,

ДАТУМ: 19.06.2017. gодине

Позивају се ученици који треба да полажу разредни испит у јунском року да најкасније до среде, 21. јуна до 8 часова, пријаве разредни испит.

Директор школе

МП               _______________

Сања Мандић

NEMANJA GRUJIČIĆ 4-2 NAJBOLJI MATEMATIČAR

Najbolji matematičar- četvrtak naše škole!
Zapaženi rezultati ove školske godine:
Školsko takmičenje
Opštinsko takmičenje
Okružno takmičenje
Takmičenje "Misliša"
Medjunarodno takmičenje "Kengur" i bronzana medalja
BRAVO!!!

GRUJICIC 4 2

7. манифестација 19.05.2017. ''Дани словенске писмености и културе''

У оквиру манифестације ,,Дани словенске писмености и културе'' наша школа је имала изложбу икона. Изложбу је отворила учитељица Наташа Станић. На изложби је било постављено дванаест икона и то : Светог Стефана Дечанског, Светог Саве, Светог Симеона Мироточивог, Светог Ћирила и Методија, Светог краља Милутина, Цара Душана, Светог цара Уроша, Светог краља Уроша првог, Светог краља Драгутина, Светог цара Лазара, Преподобне Анастасије. Иконе су радили ученици четвртих разреда наше школе са учитељицама : Наташом Станић, Иреном Лазаревић, Маријом Галечић, Сањом Кадар, Маријом Тополић, Горданом Стојанац, Живком Илић, Весном Крстић, Маријом Радовић и Јасмином Рауш. На изложби је била изложена и икона Светог Саве рад ученика седмог и осмог разреда и наставнице Александре Станковић. Изложба је изазвала Велико одушевљење код многобројних посетилаца и књижевника Владимира Меденица. Посебан утисак изложба је оставила на нашег уваженог академика Матију Бећковића који је у току беседе на отварању манифестације ,,Дани словенске писмености и културе'' рекао :,, Мислим да има наде за наш народ , изгледа да смо почели да се враћамо правим вредностима а то је сведок ова изложба коју смо мало пре видели''.

PISMENOST 2017

ЈОШ ЛЕПИХ ФОТОГРАФИЈА КЛИКНИ И ВИДИ!

Концерт музиче школе - саксофон и кларинет 17.05.2017.

Музичка основна школа'' Теодор Тоша Андрејевић'' приказала нам је концерт ученика и професора два јако интересантна музичка инструмента.

Добром музиком позвала будуће ученике да постану виртуози на овим инструментима. Хвала, честитамо талентованим и вредним ученицима музичке школе.

SAKSOFON KLARINET MUZ SKO KONC 2017

Много добре музике кликни и види!KAMERA

Рекреативна настава 4. 1, 2 и 3 разреда 08.-14.05.2017. Врдник

Уколико на рекреативну наставу идете први пут у 4.разреду, можете бити сигурни да ће бити незаборавно! И овај пут је било управо тако!

Од првог дана нашег боравка у Врднику, смењивали су се дужи периоди сунчаног времена, гласног смеха, цике, вриске и заљубљивања са повременим наоблачењима, сузама и понеком свађом.

Свакодневне, целодневне спортско-едукативне активности, купање и пливање у малом и великом базену и радионице наших рекреатора Милене и Небојше, су нас добро исцрпеле дању да би вече заменила музика, игра и таленти, а ноћ пружила угодан сан и заслужени одмор!

Свима, топло препоручујемо, рекреативну наставу у Врднику, на обронцима прелепе Фрушке горе, где уз непрестане звуке крекета жаба, песму птица и шум лишћа можете провести незаборавне тренутке.

REKREATIVNA VRDNIK 2017

Још много фотографија кликни види!

Још фотографија и видеа кликни и види!

KAMERA               KAMERA

Обележен ''Дан планете Земље''

4-1 су обележили ''Дан планете Земље'' на необичан и оригиналан начин вожњом ХОВЕРБОРД-а!

Инструкторка Анастасија Вила је обучавала своје другаре из разреда веома стрпљиво као што и њихова учитељица то чини свакодневно.

Кликни на сличицу и види!hoverboard   Том приликом смо угостили и будућег првака који се у том тренутку уписивао у нашу школу и учинили му незабораван упис у први разред КЛИКНИ И ВИДИ ЊЕГОВУ ВОЖЊУ!