''ШИЗ-ФРИЗ'' ДЕЧЈА НЕДЕЉА 2018.

Једна у низу активности обележавања дечије недеље 5. Октобра организована је ревија ,,ШИЗ – ФРИЗ“

Поред чланова Ученичког парламента који су носиоци активности, учествовали су и ученици који нису чланови парламента а иду у 7 или 8 разред.

Ученици су се у паровима ФРИЗЕР – МОДЕЛ такмичили у прављењу фризура

Учесници: (парови):

Маријана Јовановић – Андреа Голчевски

Жељана Каваз – Анастасија Миљевић

Јована Зубер – Мирјана Вукадинов

Милан Стојисављевић – Стефан Ћорковић

Ања Стојисављевић – Калина Коњевић

Анастасија Брнчић – Катарина Дупор

Сања Савић – Валентина Гагић

Татјана Чучин – Мина Савић

Ивана Божовић – Анастасија Иконић

Тамара Станић – Лара Лончар

Немања Марковић – Стефан Зубовић

Катарина Радаковић – Тања Ољача

Одлуком ,,стручног жирија у саставу Николина Александровић, Наташа Милојевић и Вукашин Крнић за за најбољу фризуру и најбољег фризера проглашени су Немања Марковић и Стефан Зубовић којима    ЧЕСТИТАМО!

Ревијом координирала педагог Зорана Лазаревић.

1 SIZ FRIZ DEC NED  2018

ЈОШ ПРЕЛЕПИХ ФОТОГРАФИЈА КЛИКНИ!

09.10.2018. РАДИОНИЦА ЗА УЧИТЕЉЕ И НАСТАВНИКЕ '' НА ПРЕЛАСКУ ИЗ ЧЕТВРТОГ У ПЕТИ РАЗРЕД''

У свечаној сали школе одржана квалитетна радионица. Водитељ радионице Снежана Матић Олуић и сарадници : Зорана Лазаревић и Милица Пандурчић. Учесници учитељи и наставници размена , дискусија на обостарано задовољство.

1 MATIC TRANZICIJA RADIONICA 2018

43.РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ МЛАДИХ ЗАДРУГАРА 5. И 6. 10.2018. ВАЈСКА

На 43. РЕПУБЛИЧКОМ такмичењу младих задругара које је одржано 5. и 6. октобра у Вајској, општина Бач нашу школу су представили ученици Урош Ерцеговац 8/1 и Јован Бабић 8/3 под менторством учитељице Марије Тополић и наставнице Љиљане Бакић.

На такмичењу су учествовале сеоске школе из Кривеља, Беле Реке, Грачаца, Вајске, Брестовца, Дероња...и наша школа као једина градска.

Иако смо били дебитанти на овом такмичењу наши ученици су остварили изузетне резултате:

-у укупном пласману и изради теста знања Јован Бабић 5. место;

- у конкуренцији орања Урош Ерцеговац 8. место.

ЧЕСТИТАМО!

1 ZADRUGA TAKMIC 2018 ORACI

ЕВРОПСКА ЗМАЈОЛОГИЈА 2018/19 ШКОЛСКА ГОДИНА

Европска змајологија КЛИКНИ И ВИДИ!

Почетак школске године и нови etwinning пројекти. Школску годину смо започели пројектом о змајевима. Колегинице из Данске су ауторке пројекта Can it fly - a project about kites and dragons коме су се придружиле колеге са својим ученицима широм Европе. Као и у Данској и у Србији једна реч означава и змаја као митолошко биће које бљује ватру и змаја као играчку којој је неопходан ветар да би полетела.
"In Denmark the word for dragon and kite are the same - the danish word "drager". So “drager” is both a dragon who can spit fire or a kite you can fly with in windy weather. The common thing for both of them are that they originate from China. This project combine the magical dragon with the flying kite..."
Али није у свим језицима тако... Прича о змајевима се шири међу ученицима европских школа и разлог зашто се застава Србије налази на мапи Европе су управо ђаци наше школе.

Добили смо и прве реакције од наших европских пријатеља за наше митолошке змајеве. Ускоро ћемо змајарити и небом изнад школе, то нам је план :)

Each one is different. Great job!
- Posted by Kinga Koszewska, 27.09.2018

Love the pictures. What a wonderfull display of different materials and varaity of dragons.
- Posted by Karina Tougaard Poulsen, 02.10.2018

Dragons are wonderful. Well done...
- Posted by Jurgita Dockeviciene, 03.10.2018