13.05.2018. ПОСЕТА ФРУШКОГОРСКИМ МАНАСТИРИМА УЧЕНИКА 4. РАЗРЕДА

У недељу 13.маја 2018.године,ученици четвртог разреда ОШ ,,Душан Јерковић“, са својим учитељицама Наташом Станић (4/3 ), Светланом Мишњановић (4/4 ),учитељицом Весном Крстић , вероучитељима – Костом Стјепановић и Милошем Гудовић,посетили су фрушкогорске манастире – Петковицу и Шишатовац.

Учешће у Светој Литургији , уз освећење икона , које су рад ученика и учитељица 4/2 (Милица Ковачевић ), 4/3 (Наташа Станић ), 4/4 (Светлана Мишљановић ),продужено је у монашкој трпези.Деца су у пријатном разговору са игуманијом мати Антонином,могле да се ближе упознају са монашким начином живота.

Манастир Петковица је уврштен и у споменик културе од изузетног значаја у Републици Србији.У еколошки дивном амбијенту деца су свој дар слободе исказала и кроз игру и песму.

У манастиру Шишатовац ученици су упознати са историјом ове петовековне светиње и великанима који су у њој боравили,као што су Вук Караџић , Филип Вишњић ,Лукијан Мушицки , Никола Тесла ...

Са поносом истичемо:

,,Ми смо њихови потомци“

1 4 R MANAST SIS PETL 2018

ЈОШ ПРЕЛЕПИХ ФОТОГРАФИЈА КЛИКНИ И ВИДИ!