ИКОНА ЈОВАН БОГОСЛОВ УЧЕНИКА 3-2 УЧИТЕЉИЦА ЖИВКА ИЛИЋ

У храму Силаска Св.Духа на апостоле у Руми дана 20.5.2019. је освештана икона светог ЈОВАНА БОГОСЛОВА коју су израдили ученици 3-2.

Овом чину су присуствовали:ученици 3-2, директор наше школе Обренка Красић,вероучитељ Коста С.,наставница Александра Ј. и учитељица Живка И.

Затим су се сви упутили ка Градској библиотеци и ово дело наших ученика са пуно љубави поклонили библиотеци.

IKONA JOVAN BOGOSLOV 3 2 ILIC Z 2019

ЈОШ ФОТОГРАФИЈА!

ОСВЕЋЕЊЕ ИКОНЕ ЈЕЛЕНЕ АНЖУЈСКЕ У МАНАСТИРУ ПЕТКОВИЦА IV2 и IV4 13.05.2019.

Ученици IV2 и IV4 су присуствовали освећењу иконе Јелене Анжујске у манастиру Петковица коју су израдили ученици IV2. Ученике је, на послужењу које су припремиле монахиње, поздравила игуманица манастира Антонина. Велико им хвала на гостопримству. Ученици су посетили потом манастир Шишатовац. Хвала вероучитељи Кости на овој дивној екскурзији.

IKONA 2019 4 2 4 3

ЈОШ ФОТОГРАФИЈА!

КРОС РТС-А '' КРОЗ СРБИЈУ'' 10.05.2019.

Одржан Крос РТС-а „Кроз Србију“ ученика 1 -8. разреда на игралишту наше школе. Најбржима уручене су дипломе а свим осталима спортске честитке и подршка за учешће.

Браво! Честитамо!

RTS KROS 10 5 2019

ФОТОГРАФИЈЕ 1        НАЈСЛАЂИ БУМЕРАНГ СТАРТ КРОСА

ФОТОГРАФИЈЕ 2

ИНСТАГРАМ

ИЗЛОЖБА РУЧНИХ РАДОВА И СТАРИНА 04.05.2019.

Данас смо у школи по четврти пут одржали изложбу ручних радова и старина. У изложби су учествовали ученици виших разреда, а организатор је наставница Снежана Белотић уз велику помоћ одељења 8-1.

Стручни жири, састављен од наставника техничког, историје и ликовног, одлучио се овога пута за следећа три предмета као најинтетесантнија и најпрактичнија: КЛИКНИ И ВИДИ ФОТОГРАФИЈЕ!

Захваљујемо се господину Драгану Зечевићу који нам је уступио део своје приватне колекције за ову прилику.

STARINE IZLOZBA 5 2019

1 ФОТОГРАФИЈЕ СА ИЗЛОЖБЕ КЛИКНИ!            2 ФОТОГРАФИЈЕ СА ИЗЛОЖБЕ КЛИКНИ!

ЛАЗАРЕВА СУБОТА - ВРБИЦА ХОР ВЕРОНАУКЕ УЧЕНИКА 6. РАЗРЕДА 2019.

На празник Лазареву суботу – Врбицу хор ученика веронауке 6. разреда наше школе наступио у цркви '' Храм Сабора Српских Светитеља'' са четири пригодне песме. Програм припремио вероучитељ Коста Стјепановић. Христос Васкрсе!

HRAM SRPSKIH SVETITELJA 2019

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ЦРВЕНОГ КРСТА У ПРУЖАЊУ ПРВЕ ПОМОЋИ 13.04.2019.

У суботу 13.4.2019. године одржано је Општинско такмичење Црвеног крста у пружању прве помоћи и реалистичком приказу повреда, стања и обољења.

Нашу школу је представљало две екипе од по 6 чланова. Екипа 7.разреда је била најуспешнија на тесту знања, а екипа 8. разреда у пружању прве помоћи. Честитамо ученицима на труду и знању који су показали.

Хвала и ученицима наше школе који су учествовали у реализацији полигона и симулирали повреде.

Наши ученици су наш понос.

Честитамо Црвеном Крсту Рума на сјајно организованом такмичењу, али и посвећености у здравственом просвећивању младих.

PRVA POMOC OPSTINSKO 2019

ЈОШ ФОТОГРАФИЈА КЛИКНИ!