Засади дрво

У оквиру пројекта „Засади дрво“ реализују се и активности „Гледај како растемо“ које су првенствено намењене подизању степена информисаности и образовања деце и ученика о значају очувања животне среднине, садњи садница и њиховом одржавању, као и начину на који треба да брину о природи. У оквиру овог дела Пројекта једна од активности је садња садница од стране ученика првог разреда.

Ученици првог разреда основне школе „Душан Јерковић“, посветили су стихове Белом бору.

ОВО ДРВО БЕЛИ БОР

КАО И МИ ЖИВ ЈЕ СТВОР

ЊЕМУ ТРЕБА ЗЕМЉА, ВОДА,

СУНЦЕ, ВАЗДУХ И СЛОБОДА.

ЉУБАВ ЋЕМО ДАТИ МИ,

ПА ЋЕ БРЖЕ ПОРАСТИ.

САДА СМО ГА ЗАСАДИЛИ,

СМЕСТИЛИ ГА И ЗАЛИЛИ

НЕКА РАСТЕ КАО И МИ

И БИЋЕМО ПОНОСНИ.

Стихове је читао ученик Михајло Милојевић, након чега је прочитао неколико реченица о Белом бору које су ученици запамтили.

БЕЛИ БОР је добио име по својој светлој боји стабла.

Може да нарасте до 40 метара и да живи чак 200 година.

Ако будемо имали среће да се ова наша стабла приме, многе генерације после нас ће уживати у њиховој лепоти.

Једно ћемо свакако запамтити, да смо их ми засадили ове 2022. Године као ђаци прваци.

beli bor 2