Форум-театар вршњачко насиље

Данас, 26. 3. 2023. године, су наши ученици у оквиру Арт Трема Фест-а учествовали у форум -театру у просторијама Градске библиотеке „Атанасије Стојковић“. За све нас који нисмо упознати са овим појмом реч је о позиришној форми која тематизује решавање конфликтних ситуација. Представа настаје из низа радионица и интерактивног је типа што значи да се у њу укључује и публика. Након што се изведе, следи дискусија где публика бира у који лик ће се уживети и даје своју верзију решења дате сцене. Тема ових радионица била је вршњачко насиље, а представу су извели ученици одељења 6-3 уз помоћ наставнице Вишеславе Налчић и Тање Ђурић Јосић са Академије уметности у Новом Саду.

У публици су били родитељи ученика, полазници Градског позоришта и ученици одељења 5-1. Сигурни смо да је за све њих ово било не само лепо него и поучно искуство.

форум театар